10 המכות של התכנון האדריכלי


24 Apr
24Apr


כמפעל נגרות גדול, אנחנו פוגשים לא מעט תכניות אדריכליות על בסיס יומי. ברוח חג הפסח בחרנו להציג בפניכם את "10 המכות של התכנון האדריכלי" - שאם תקפידו להימנע מהן, תוכלו להיות בטוחים שהאופן שבו התכניות שלכם נשלחות אלינו - הוא הטוב ביותר (:

מתחילים:
1. אין מספור - נשמע ברור מאליו, ובכל זאת - גיליון נגרות צריך להגיע מסודר וממוספר, עם מספר אדריכלי לכל פריט: נ-1, נ-2 וכן הלאה.

2. מפרט חומרים חסר - על מנת לתמחר אנחנו זקוקים למפרט מלא עבור כל פריט: גוף, גמר, סוג פרזול וכו', הרי יש הבדל בעלויות בין גמר פורמייקה לפורניר אלון, ובין ידית אינטגרלית לידית חיצונית.

3. מבט על בלבד - הוא אמנם מספק אינפורמציה חשובה, אבל מבט על לבדו אינו מספיק. לכל פריט נגרות חשוב לצרף גם מבטים נוספים: מבט חזית ומבט צד, וכמובן חתכים.

4. פרטים חשובים קטנטנים - חשוב לכם שהחפירה בידית תהיה בדיוווווק לפי התכנון שלכם? הגדילו, הקיפו בעיגול, הבליטו, הדגישו - פרט בעל חשיבות מיוחדת צריך להופיע בהגדלה על התכנית.5. מבט חיצוני בלבד - ארון הבגדים שתכננתם נראה מושלם מבחוץ, אבל חשוב להציג גם את מבט הפנים ובו החלוקה הרצויה: כמה מדפים? אילו מגירות? ואיפה אזורי התלייה?

6. חוסר התחשבות במגבלות בשטח - קורה נמוכה באזור הארון? מזגן במיקום לא אידאלי? דלת ארון שנפתחת ונתקעת במשקוף? את כל אלה צריך לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון הראשוני.

7. בחירת צבעים בסוף - לבחירת הגוון יש משמעות על ייצור הרהיט - גוף, קנטים ועוד. מומלץ לציין על התכניות את מספרי הגוונים הנבחרים כבר בשלב התחלתי ולא לחכות עם זה לסוף.

8. אי התאמות - ארון הנעליים מופיע כפריט נ-6 בגיליון, ובמערך הריהוט נ-6 הוא בכלל פריט אחר. במבט העל מופיע פריט במידה מסוימת, ובחתך הצד המידה שונה. הקפידו שאין מסרים סותרים בגיליון הנגרות שאתם שולחים, ושהכל מתואם.9. רהיט מורכב - תכננתם רהיט המשלב נגרות, תאורה, אודיו, ברזל? הקפידו על תיאום טכני בין כל בעלי המקצוע הקשורים לייצור הרהיט.

10. חוסר התחשבות במגבלות החומרים - לדוגמא כנף של דלת ארון ברוחב 90 ס"מ, או מדף לקלסרים ברוחב 1.50 מ' - שימו לב שהתכנון תואם את המגבלות הטבעיות של החומרים מבחינת משקל, בטן וכו'.

מוזמנים להמשיך ולשלוח אלינו תכניות, ושיהיה חג שמח!!


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.