10 טיפים לשליחת תכניות נגרות


16 Apr
16Apr


כמפעל נגרות גדול, אנחנו פוגשים לא מעט תכניות אדריכליות על בסיס יומי. חלקן מלאות, ובחלקן חסרים פרטים, ומה שבטוח - ניתן ללמוד לא מעט על מי ששלח אותן | אדריכל/ית? מעצב/ת פנים? ריכזנו עבורך 10 טיפים לשליחת תכניות נגרות >>
1. הקפידו על מספור הפריטים - נשמע ברור מאליו, ובכל זאת מניסיון, זה לא תמיד קורה - גיליון נגרות צריך להגיע מסודר וממוספר, עם מספר אדריכלי לכל פריט: נ-1, נ-2 וכן הלאה.

2. ציינו מפרט חומרים מלא - על מנת לתמחר את הפרויקט אנחנו זקוקים למפרט חומרים מלא עבור כל פריט: גוף, גמר, סוג פרזול ועוד. ככל שרמת הפירוט עבור הרהיט תהיה גדולה יותר, כך התמחור יהיה מדויק יותר.

3. מבטים וחתכים - לכל פריט נגרות חשוב לצרף מבטים נוספים, ולא להסתפק רק במבט העל. הקפידו להראות גם מבט חזית ומבט צד, וכמובן חתכים.

4. חשוב? הגדילו - חשוב לכם שהחפירה בידית תהיה בדיוק לפי התכנון שלכם? הגדילו, הקיפו בעיגול, הבליטו, הדגישו - פרט בעל חשיבות מיוחדת צריך להופיע בהגדלה על התכנית.

5. מבט חיצוני וגם פנימי - ארון הבגדים שתכננתם נראה נהדר מבחוץ, אבל חשוב להציג גם את מבט הפנים ובו החלוקה הרצויה: כמה מדפים? אילו מגירות? ואיפה אזורי התלייה? לכל אלה חשיבות רבה בשלב התמחור ולכן כדאי להקפיד על מבט חיצוני וגם מבט פנימי בכל פרטי הריהוט הרלוונטיים.
6. התחשבות במגבלות בשטח - קורה נמוכה באזור הארון? מזגן במיקום לא אידאלי? דלת ארון שנפתחת ונתקעת במשקוף? את כל אלה צריך לקחת בחשבון כבר בשלב התכנון הראשוני. הקפידו להתחשב במגבלות בשטח ולציין על התכנית האדריכלית את המיקומים הבעייתיים.

7. בחירת צבעים - לבחירת גוון הצבע יש משמעות על ייצור הרהיט - גוף, קנטים ועוד. מומלץ לציין על התכניות את מספרי הגוונים הנבחרים כבר בשלב התחלתי ולא לחכות עם זה לסוף.

8. הקפידו על התאמות - ארון הנעליים שתכננתם מופיע כפריט נ-6 בגיליון הנגרות, ובמערך הריהוט נ-6 הוא בכלל פריט אחר. במבט העל מופיע פריט במידה מסוימת, ובחתך הצד המידה שונה. הקפידו שאין מסרים סותרים בגיליון הנגרות שאתם שולחים, ושהכל מתאים ומסונכרן.
9. רהיט מורכב - תכננתם רהיט המשלב נגרות, תאורה, אודיו, ברזל? הקפידו על תיאום טכני בין כל מה שדרוש לייצור הרהיט.

10. התחשבו במגבלות החומר -  תכננתם כנף של דלת ארון ברוחב 90 ס"מ? מדף לקלסרים ברוחב 1.50 מטר? - שימו לב שהתכנון שלכם תואם את המגבלות הטבעיות של החומרים מבחינת משקל, בטן וכו'. 
מוזמנים להתרשם מהפרויקטים שלנו >>

גלריית בתים פרטייםגלריית פרויקטים עסקייםעכשיו בבלוג! מקיר אל קיר | הדירה ברוטשילדהערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.